Pán primátor, koľko hodín má váš deň????

Autor: Petra Lihanová | 23.2.2012 o 15:41 | Karma článku: 13,26 | Prečítané:  1907x

Jednoduchá matematika. Deň má 24 hodín, 1440 minút a 86 400 sekúnd. Bežný človek strávi v práci približne tretinu tohto času, zvyšok venuje svojej rodine, záujmom a bolo by dobré si aj pospať... Tí z nás, ktorí si ako príklad zlej vlastnosti uvádzajú v životopise sklon k workoholizmu pracujú bežne aj dvanásť či pätnásť hodín. Berieme svoju prácu vážne, jej poctivé vykonávanie nás stojí nervy, množstvo prekonaného stresu, fyzické a niekedy aj duševné zdravie. Ideme na doraz a napriek dokonalému time managementu máme neustále pocit, že niečo nestíhame. Uvedomujeme si, že od nás závisia ďalší ľudia, peniaze, hodnoty. Pri pohľade na každomesačnú výplatnú pásku sa preto autosugesciou snažíme presvedčiť seba samého, že to nerobíme pre peniaze.

Priatelia, podľa toho, čo som odsledovala súčasné trendy vo vysokej a komunálnej politike -  sme len neschopní amatéri, ktorí si nevedia zorganizovať čas. Najnovšou módou našich tribúnov je kumulovať viacero funkcií súčasne. Je veľmi šik robiť župana, prípadne starostu, či primátora a zároveň poslanca NR SR. Pritom je samozrejme nevyhnutné tváriť sa ako Chuck Norris, ktorý vzdialenosť zo Žiliny do Bratislavy prekoná po diaľnici za slabú polhodinku...

Na otázku, prečo to robíte, musíte s nacvičeným úsmevom č. 15 odpovedať Puškárovej, že samozrejme chcete využiť svoje schopnosti pre dobro občanov. Jasné, že nie kvôli peniazom, vplyvu alebo nebodaj imunite! Fuj, také prízemné veci.

Dobre, no, dajme tomu, že to chápem. Mala by som však niekoľko otázok na primátora toho najtransparentnejšieho a najlepšieho mesta na Slovensku - nášho krásneho Martina. Čo už, voľby sa blížia, pýtať sa treba...

 

Vážený pán primátor, ako hlava nášho mesta ste viac než slušne platený z verejných prostriedkov. Viete garantovať občanom, že v prípade Vášho zvolenia za poslanca NR SR budete venovať správe mesta minimálne toľko času ako doteraz? Čo, alebo kto Vás zastúpi v prípade Vašej nevyhnutnej účasti na schôdzi NR SR? Bolo menovanie druhého viceprimátora potrebné aj z dôvodu zabezpečenia chodu mesta počas Vašej neprítomnosti? Naozaj si myslíte, že dvaja viceprimátori v dôchodkovom veku Vás dokážu adekvátne nahradiť? Ako zahlasujete v pléne NR SR v prípade, že prejednávaný zákon bude proti záujmom nášho mesta?

 

Vážený pán primátor, ako kandidát na poslanca, ktorý má veľkú šancu na zvolenie, a ktorého mesačná odmena a niektoré výdavky budú hradené z verejných zdrojov sa Vás pýtam: Akým spôsobom budete garantovať občanom Slovenskej republiky, že v prípade získania mandátu poslanca NR SR budete tejto funkcii venovať všetku vážnosť, čas a úsilie, ktoré si zaslúži? Ako zabezpečíte svoju objektivitu v prípadoch, keď bude NR SR rokovať o legislatívnych návrhoch, ktoré by mohli zvýhodniť mesto, ktorého ste primátorom voči iným mestám? Ste presvedčený o tom,  že je možné tieto dve funkcie, ktoré si vyžadujú takpovediac celého človeka a stopercentné nasadenie, vykonávať simultánne a plnohodnotne?

 

Ďakujem za odpovede a vás ostatných vyzývam k zamysleniu. Je možné, aby jeden človek toto všetko mohol mentálne a časovo zvládnuť a obsiahnuť? Toleroval by vám zamestnávateľ, keby ste si počas pracovnej doby odskakovali zarábať ešte na iné pracovisko?

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Soták nie je jediným podnikateľom, ktorý zachraňoval politikov

Veľkopodnikateľ Vladimír Soták, ktorý obhajoval Plavčana, sa k situácii v školstve už vyjadrovať nechce.

KOMENTÁRE

Spotený Plavčan, Kysučan v maskáčoch. To je výsmech

Pričasto sa na úvod diskusie dozvieme, že niekto ráčkuje.

Archívny rozhovor

Dejepisár: Aké poučenie plynie z 21. augusta? Žiadne

Je nám jedno, čo bolo v roku 1968, tvrdí Urban.


Už ste čítali?