Občania, koho sme to zvolili?

Autor: Petra Lihanová | 19.3.2011 o 17:58 | Karma článku: 11,32 | Prečítané:  2276x

Nedá mi to ... Kurzor nedočkavo bliká na obrazovke a... jednoducho musím... Aj keď nenapíšem všetko úplne konkrétne, verím, že tento text vzbudí niečo ako "sebareflexiu voliča".

 

Alkoholizmus bežných ľudí je veľmi nepríjemná téma, vzhľadom na to, že negatívne ovplyvňuje životy po všetkých stránkach. Rodina alkoholika je vystavená odsúdeniu okolia, častokrát zdecimovaná citovo i finančne, samotný pijan sa po čase ocitá na periférii spoločnosti, opustený a zavrhnutý, v područí závislosti totálne bez perspektívy. Nad takýmito ľuďmi ohŕňane nos, ak ležia na chodníku tak ich obídeme. Prosto - vadí nám, ako sa správajú.

 

Je však ale ešte oveľa horšia skupina alkoholikov, o existencii ktorých všetci vieme, nikto z nás však ani brvou nehne, nieto ešte tiahnuť proti nim na protest. Veď prečo aj, keď sme si ich zvolili. Narážam presne na tých verejných činiteľov, ktorí, žijúc z našich daní a rozhodujúc o záležitostiach, ktoré sa bytostne týkajú nás všetkých, nerozpakujú sa prísť do práce pod vplyvom alkoholu, popíjať v práci, ponúkať aj iných. V takomto stave robia dôležité rozhodnutia, podpisujú zmluvy, jednajú s partnermi, vystupujú v mene mesta, úradu, v mene nás - občanov. Prezrádzajú ich červené tváre, trasúce sa ruky, chrapľavý hlas a neistá chôdza. Evidentným znakom je aj vulgárny slovník a totálna absencia zdravého rozumu. Prečo si toto všetko môžu dovoliť? Odpoveď je jednoduchá ­ - pretože my, dav im to tolerujeme. Pretože my, masa ich volíme, napriek tomu, že o tom vieme.

 

Napríklad:

Nedávno medializované udalosti ma prinútili zamyslieť sa nad tým, prečo občan malého mesta, kde každý každého pozná, ide voliť za primátora alkoholika. Spravila som si teda malý prieskum verejnej mienky. Na otázku, prečo nemenovaného pána (opakovane) volili na najvyšší post v meste väčšina odpovedala jednoducho: je to vraj dobrý človek. Odvtedy sa neviem rozhodnúť, či sa nad takouto odpoveďou  zasmiať alebo plakať. To sme už naozaj takí (s)prostí? A kto vlastne chodí voliť - len ľudia, ktorí za jedinú kvalifikáciu dobrého primátora považujú to, že je fajn a osadenstvo všetkých krčiem v okolí, ktorým zaplatil poldeci?

 

Vážení, ja žasnem. To vám naozaj neprekáža, že dávate svoj hlas a teda dôveru niekomu, kto nevidí ďalej ako na dno pohárika a ešte ho za to aj nadštandardne platíte? Ako bude vyzerať mesto, ktoré spravuje?

Nuž, mnoho otázok, avšak  s jasnou odpoveďou.

 

V každom normálnom demokratickom štáte by takýchto „politikov" hnali kade ľahšie. U nás sú to dobrí chlapi.

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Soták nie je jediným podnikateľom, ktorý zachraňoval politikov

Veľkopodnikateľ Vladimír Soták, ktorý obhajoval Plavčana, sa k situácii v školstve už vyjadrovať nechce.

KOMENTÁRE

Spotený Plavčan, Kysučan v maskáčoch. To je výsmech

Pričasto sa na úvod diskusie dozvieme, že niekto ráčkuje.

Archívny rozhovor

Dejepisár: Aké poučenie plynie z 21. augusta? Žiadne

Je nám jedno, čo bolo v roku 1968, tvrdí Urban.


Už ste čítali?